Historie malíři v naší rodině

Historie malování v naší rodině sahá až do dob Rakouska- Uherska, kdy jako první již roku 1910 s tímto řemeslem (malováním) začal náš pradědeček Ludevít Drapčať. Jeden z jeho synů (náš dědeček) Ján Drapčať se také vyučil jako malíř- natěrač a v roce 1955 už jako 20-letý začal působit jako malíř v OSP (v okresní podniku Levice). Působil tam jako hlavní mistr pro Československo. Po celém Československu (např. v Praze, Brně, Košicích, Bratislavě, ...) zrealizoval tisíce staveb. Později se k Jánovi přidal i jeho bratr Ladislav, který začal jako mistr pracovat v OSP Levice též. Získali velké množství vyznamenání, ocenění a diplomů za jejich kvalitní a poctivou práci.

Ján byl malířem až do svých 65 let. 3. září 2013 ve svých 79 letech zemřel.

A jelikož měl 3 syny - Jána, Tibora a Gabriela, kteří se vyučili též jako malíři a též působili v OSP Levice, tak se řemeslo mohlo předat do další generace.

Dva z bratrů pracují jako malíři v Levicích dodnes.

Nejmladší ze synů Gabriel začal od 90. let podnikat s malířskými pracemi a získal si mnoho zákazníků po celém levickém okrese. Postupně začal působit  i v Nitře a v Bratislavě. Jako jediný používá dokonalé malířské techniky jako restaurování historických nátěrů a imitace dřeva a mramoru. Jeho špičkové kvality jsou známé v Maďarsku, Německu, Francii, Česku, Belgii i Nizozemsku. A právě v Nizozemsku působí již 12 let, kde i žije.

Gabriel má dva syny - Gabriela ml. a Petra. Oba se vyučili jako malíři a po skončení učňovských škol začali také samostatně podnikat v malířských pracích.

Petr (mladší syn) podniká v Levicích jako malíř. Své služby rozšířil o malování abstraktních obrazů.

Starší syn - Gabriel Drapčať ml. začal nabízet své služby v Nitře, Bratislavě, Brně a Praze. Právě v Praze a Brně se usadil se svou rodinou a nabízí zde malířské práce již 16 let. V České republice poskytuje malířské práce pouze v Praze a v Brně. Nabízí ty nejmodernější techniky malířských služeb pro širokou veřejnost.

Získal si velké množství zákazníků díky vysoké kvalitě, kterou nabízí. Již 16 let nabízí vedle malování i úklidové práce jako doplňkovou službu související s malováním.

Jsme rodinná malířská firma. Podmínkou zaměstnání našich zaměstnanců jsou spolehlivost, čestnost, příjemné vystupování, bezúhonnost, diskrétnost a 100% pracovní zkušenost.

Věříme, že jsme Vás přesvědčili o našich kvalitách.

Kvalitnimalovani.cz

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti