Jak vymalovat pokoj

Jak vymalovat pokoj, které barvy a odstíny zvolit? Vymalované stěny v našich pokojích mohou celému bytu dodat novou energii a atmosféru. Barvy, které zvolíme, ovlivňují to, jak se v jednotlivých pokojích cítíme. Celý postup, jak vymalovat Váš byt nebo pokoj, naleznete na našem webu Malíři praha.

jak vymalovat pokojPotřebuješ vymalovat byt? Chystáš se vymalovat obývací pokoj, ložnici či dětský pokoj? Nevíš jak na to? Jaké pomůcky budeš potřebovat při malování pokoje? Potřebuješ jednoduchý postup na malování? Jak natírat barvu na stěny?
Připravili jsme pro vás návod, jak si jednoduše svépomocí vymalovat byt, dům, kancelář či provoz.

Za pár minut si hotový malíř ;)

Pokud si na malování opravdu netroufáš sám, můžeš si objednat profesionální služby malíře. Kontaktuj nás: malíři pokojů Praha.

Jak vymalovat pokoj co nejsnadněji:

malování pokojůS teplými slunečními dny přichází nejlepší čas na nové barvy na stěnách. Při vyšších teplotách prostředí vám barvy rychle vyschnou a zároveň lépe odhadnete výběr správného odstínu, protože nedochází ke zkreslenému vnímání, což se často stává při umělém osvětlení. Přesto je možné malovat i v zimních měsících, kdy je však zapotřebí dostatečné vytápění pokoje a dobré osvětlení. Je-li možnost- na sušení zdi použijte i ventilátor, který vám dopomůže k lepšímu zaschnutí.

Je důležité, abyste při větrání dodržovali výměnu a cirkulaci vzduchu, protože vlhkost vznikající při malování potřebuje proudit ven z místnosti. Proto střídáme i otevřené okno se zavřeným za využití ventilátoru.

 

Materiál potřebný na malování pokoje:

• Zakrývací fólie
• Maskovací páska
• Štětec, váleček, teleskopická tyč, vědro
• Stěrka - na vyrovnání nerovností - spotřeba asi 1,8 kg / m2
• Penetrační nátěr - na sjednocení povrchu před malováním - asi 7 m2 / kg
• Sněhobílá barva - bílá interiérová barva - asi 11 m2 / kg
• Barva s odstínem - natónovaná barevná interiérová barva - asi 10 až 12 m2 / kg

 

PRACOVNÍ POSTUP MALOVÁNÍ:

Příprava místnosti:

Z místnosti odneseme lehčí kusy nábytku a drobnosti. Těžký nábytek přesuneme do středu pokoje. Podlahu zakryjeme kartonem nebo silnější igelitovou fólií. Maskovací páskou přelepíme lišty podlahy, zásuvky a vypínače, také rámy oken a dveří.

Špachtlí odstraníme vrstvy, které se odlupují od stěny. Následně hranou špachtle zeškrábeme praskliny, aby se daly lépe vyplnit stěrkou. Vymeteme z nich prach a navlhčíme je. Vyplníme sádrou, stěrkou nebo tmelem. Necháme vyzrát a vyschnout. Až pak začneme s penetrací a barvením.

Stěny natřeme zpevňujícím penetračním přípravkem. Hloubková penetrace přispívá i ke zpevnění sypkých podkladových vrstev. Úkolem penetračního nátěru je také vyrovnat savost podkladu, aby se zabránilo vzniku skvrn např. na místech, které se opravovaly sádrou.

Malování:

postup malováníMístnost začneme malovat od stropu a snažíme se celou plochu ve stejné barvě vymalovat najednou. Postupujeme směrem od okna. Nejdříve namalujeme štětcem rohy, rozhraní ploch a okraje (například kolem vypínačů). Ostré rozhraní mezi barvami vytvoříme pomocí pásky. Než začneme malovat jiným odstínem, musí barva zaschnout.

V malování pokračujeme válečkem a to vždy směrem od okna do hloubky místnosti, aby bylo vidět, zda je barva rovnoměrně nanesena a zda se jednotlivé pruhy překrývají. Na rovnoměrné nanášení jsou citlivé zejména syté barvy, proto je důležitý výběr barvy s vysokou krycí schopností.

Dokončovací práce:

Po namalování všech ploch strhneme pásky ze zásuvek a vypínačů a štětcem domalujeme případné vynechány plochy kolem nich. Obvykle se aplikují dvě vrstvy barvy. První nátěr je řidší na zpevnění podkladu a druhý hustější, aby měl vyšší krycí schopnost.

Většina moderních barev schne velmi rychle, zejména v létě, takže pokud začnete malovat brzy ráno, už v podvečer můžete zkontrolovat výsledek a to ještě za denního světla. Kromě toho je také důležité větrat, protože novou barvu v místnosti je cítit několik dní. Na trhu jsou však i barvy, které voní jako tropické ovoce nebo je jejich vůně odvozena od barevného odstínu. Například zelená barva rozvoní místnost vůní čerstvě utrženého jablka, hnědá voní jako čokoláda nebo mandle, žlutá jako citron.


malíři pokojůZdá se Vám to komplikované? Malíři Praha vám pomohou. Nabízíme Vám tyto malířské práce:

Malování pokojů v Praze a Středočeském kraji. Spolehlivost, dobré ceny a krátké dodací lhůty.
Malování pokojů Praha a okolí. Malování interiérů, exteriérů, malířské práce Praha a okolí, malíři pokojů Praha, úklid domácnosti Praha. Spolehlivost, zkušenosti, dobré ceny. Jsme  jedni z nejkvalitnějších malířů v Praze.

www.kvalitnimalovani.cz

Zde si můžete prohlédnout některé reference našeho malování: recenze malířů Praha

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti