Protiplísňové nátěry

Protiplísňové nátěry

Protiplísňové nátěry

Jak můžete odstranit plísně?

Plíseň v obytném prostoru je škodlivá pro zdraví. Jakmile objevíte plísně, prozkoumejte příčinu a odstraňte jak plíseň, tak příčinu napadení.
Větší růst plísní můžete vždy odstranit pomocí odborné firmy , například v suterénu nebo v obývacím pokoji domu . Specialisté vám pomohou jasně identifikovat příčiny a přijmout vhodná nápravná opatření. Bez ohledu na to, zda se jedná o velké nebo malé zamoření, pouze úplné odstranění příčin a správné provedení sanace plísně formu trvale odstraní.


Příčiny růstu plísní


Běžnou příčinou vzniku plísní v domě je nesprávné větrání a topení. Také poškození vodovodního potrubí, Vadná střecha, vytopení.

Návod jak odstranit plíseň

Jak se zbavit plísně na zdi?
Před zahájením prací doporučujeme zakrýt podlahu a okolní nábytek zakrývací fólií.
Prvním krokem je mechanické "zabití" plísní - místo, kde se plíseň nachází postříkejte vodou nebo sprejem proti plísni. Zabráníte tak vdechnutí škodlivých výtrusů plísní a jejich rozšíření po bytě.
Nasáklou omítku seškrábejte ještě za mokra špachtlí. Odstranění plísní je nutné udělat do maximální možné hloubky. Odpadlé části omítky zachytávejte do lopatky (pokud je plíseň v rozích) nebo jejich shrňte do fólie, která je na zemi. Fólii následně vyhoďte, abyste plíseň neroznášelo po bytě.
Na očištěnou stěnu opět aplikujte proti plísňový přípravek, aby aktivní složky pronikly až k zárodku plísni. Nejlepší je přípravek aplikovat pomocí štětky a vtlačovat jej štětinami do zdi. Přípravek nechte působit 6-12 hodin. 6 hodin je minimální čas potřebný na biocidní účinek.
Pokud jste šli špachtlí hluboko do omítky, bude nutné povrch vyrovnat pomocí sádry nebo tmelu. Pokud stěna není příliš poškozena hloubení, tento krok můžete vynechat.
Po vyschnutí je třeba stěnu penetrovat - penetrační nátěr působí hluboko do podkladu. Penetrování je příprava stěny na malování, zpevní se podklad, zvýší se jeho přilnavost, sjednotí se savost povrchu. Penetrováním předejdete vzniku skvrn na nové malbě.
Následně stěnu vymalujte povrchovou barvou s proti plísňovým účinkem, zabráníte tak vzniku dalších plísní. Barvu na stěnu nanášejte 2krát.

OBJEDNEJTE - PROTIPLÍSŇOVÝ NÁTĚR

Objevila se u vás doma plíseň na zdech? Neváhejte a objednejte si naší kvalitní malířskou firmu Praha, která se specializuje na protiplísňové nátěry v Praze.

 

 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti